Протипоказання
до вакцинації від COVID-19
Робиш тест - Я вакцинувався, щоб не наражати на небезпеку своїх близьких
Вакцинація від COVID-19 - це можливість уникнути інфекційного захворювання взагалі або перенести його в дуже легкій, часто безсимптомній формі. Достовірно відомо, що введення вакцини відчутно знижує ймовірність важкого перебігу хвороби або необхідності госпіталізації для людей, які належать до групи ризику, маючи хронічні недуги або поважний вік. Зважаючи на користь та переваги, які дає вакцинація, протипоказання до неї у рекомендаціях виробників та експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я зведені до мінімального переліку.
Адже захистити від небезпечної недуги потрібно якомога більше людей, в тому числі - зі слабким здоров’ям, яке теоретично могло б розглядатися як перешкода для вакцинації.
За нинішніми рекомендаціями, існує лише одне абсолютне протипоказання до вакцинації від COVID-19: анафілактичний шок або інша важка алергічна реакція після введення першої дози вакцини.
Введення вакцини тим, хто переніс анафілактичний шок чи важку алергію після інших профілактичних щеплень впродовж життя, має проводитися з великою обережністю.
Тимчасовим протипоказанням є підвищена температура тіла та загальне нездужання, зокрема, і явні прояви ГРВІ.
Вагітність не є протипоказанням для проведення вакцинації, але рішення про введення вакцини має приймати лікар. Як правило, щеплення роблять лише вагітним, які мають високий ризик зараження - наприклад, лікарям, які працюють у відділеннях лікарень, що приймають хворих на COVID-19. Щодо вакцинації в період годування грудьми, необхідно обрати вакцину серед наявних, виробник якої дозволяє її введення під час лактації.
Алергія не є протипоказанням для вакцинації від COVID-19, але вакцину слід обирати разом із лікарем. Зважаючи на те, що в Україні доступні вакцини кількох виробників із різним складом та різним принципом дії, є можливість обрати ту, яка не міститиме небезпечний для вас компонент. Якщо ви маєте будь-які алергічні реакції, обов’язково скажіть про це медичному працівникові, який проводитиме вакцинацію. Водночас навіть сезонне загострення алергії не є протипоказанням для вакцинації.
Аутоімунні захворювання можуть знижувати ефективність вакцинації, однак не є протипоказанням для її проведення. Також імунна відповідь може бути слабшою у людей, які проходять або недавно пройшли імуносупресивну терапію. У таких випадках час вакцинації слід обговорити з лікарем.
Вакцинацйю також проводять при ВІЛ-інфекції - вона не є протипоказанням. Час вакцинації і тип вакцини краще обрати після консультації з лікарем.
Дуже важливо: хронічні захворювання, а також наявність злоякісних пухлин або хвороб крові не є протипоказанням до вакцинації! Навпаки, зважаючи на те, що всі люди з хронічними недугами, в тому числі, серцево-судинними, ендокринними, бронхо-легеневими належать до групи високого ризику розвитку ускладнень та важкого перебігу COVID-19, їм рекомендується вакцинуватися в найкоротші терміни!
Поважний вік - теж не протипоказання. Чим більше людині років, тим важчим може бути перебіг захворювання, навіть якщо немає супутніх хронічних хвороб. Тому вакцинуватися від COVID-19 у поважному віці надзвичайно важливо!
Слід пам’ятати: вакцинація значно знижує ризик захворіти на COVID-19, але не виключає того, що людина може переносити хворобу безсимптомно. Тому навіть якщо ви вакцинувалися, майте вдома або при собі назальний тест на антиген до COVID-19. Ми рекомендуємо скористатися таким тестом, якщо ви плануєте відвідини рідних чи друзів, які належать до групи ризику важкого перебігу хвороби. Зокрема, МІЛІСТАН Комфорт назальний тест для самостійного використання - це зручний і швидкий спосіб дізнатися, чи можна без зайвих пересторог спілкуватися з тими, чиє життя та здоров’я для вас важливі.